Adršpašské skály

« Zpět na seznam

Adršpašské skály – skalní městoVstupem do Adršpašských skal se ocitnete v jakoby v jiném světě. Vyražte na pouť do světa skal, skalních labyrintů, do světa pohádek, kde si každý najde to své.

Turistický okruh skalním městem je dlouhý asi 3,5 km. Projít ho není fyzicky náročné, a proto je vhodný i pro rodiny s malými dětmi. K absolvování okruhu byste si měli vyhradit asi 3 hodiny. Při procházení skalním městem narazíte takřka na každém kroku na skálu, která byla díky svému tvaru nějak pojmenována. Mezi nejznámější skály Adršpašského skalního města patří bezesporu Homole cukru, která stojí na své špičce, takže se člověku zdá, že musí každou chvíli spadnout. Dalšími známými útvary jsou např. Džbán, jehož ucho Vám možná bude svým tvarem připomínat delfína, nebo Milenci, nejvyšší a nejznámější souskalí v celém skalním městě.

Adršpach – Velký vodopádDalší atrakcí skalního města je Velký vodopád, který padá do skalních soutěsek z výšky 16 metrů.

Při návštěvě Adršpašských skal byste si rozhodně neměli nechat ujít projížďku na lodičce po romantickém jezírku mezi skalami.

Mimo hlavní turistický okruh se nachází zajímavá zřícenina hradu Adršpach. Z hradu, postaveného ve 14. století Janem Lucemburským, přežily do dnešní doby už jen kamenné základy a zbytky obvodových zdí, a tak se zříceninu vyplatí navštívit hlavně kvůli krásnému výhledu na okolní skály.

Adršpašské skály se nachází cca 40 km od Velké Úpy.
Více informací se dozvíte zde.

počasí

Dnes 09:09 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
28.02.2024 09:09
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...