Horní Albeřice

« Zpět na seznam

Pec pod Sněžkou – Horní Maršov – Horní Albeřice – Albeřický vrch – Lýsečinské boudy – Cestník a zpět

Horní Albeřice

Horní Albeřice (747 m n. m.) leží u Albeřického potoka. Poblíž obce se nacházejí nejrozsáhlejší krasové útvary v Krkonoších. V devíti lomech se těžil vápenec. Dnes je toto území chráněnou přírodní památkou pod názvem Albeřické lomy. V kaverně bývalého Bischofova lomu je více než 100 m dlouhá Hornoalbeřická jeskyně. V Horních Albeřicích naleznete také starou pec na výrobu páleného vápna, která stojí u silnice (směr Lysečinská bouda).

Po prohlídce Albeřických lomů pokračujte Albeřickým údolím – nádhernou klidnou krajinou plnou chalup – k Albeřickému vrchu. Zde na vrcholcích se cesta dotýká hranic se sousedním Polskem. Pokračujte dál po červené a za půl hodiny dorazíte k Lýsečinské boudě, s možností občerstvení. Cestou okolo Albeřického vrchu jsou k vidění krásy podkrkonoší i Albeřické údolí z vrchu. Dále za Lýsečinskou boudou (necelou půl hodinku) je sedlo Cestník, které by jste si neměli nechat ujít. Trasa má cca 12 km.

počasí

Dnes 19:02 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
30.05.2024 19:02
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...