Horní Albeřice

« Zpět na seznam

Pec pod Sněžkou – Horní Maršov – Horní Albeřice – Albeřický vrch – Lýsečinské boudy – Cestník a zpět

Horní Albeřice

Horní Albeřice (747 m n. m.) leží u Albeřického potoka. Poblíž obce se nacházejí nejrozsáhlejší krasové útvary v Krkonoších. V devíti lomech se těžil vápenec. Dnes je toto území chráněnou přírodní památkou pod názvem Albeřické lomy. V kaverně bývalého Bischofova lomu je více než 100 m dlouhá Hornoalbeřická jeskyně. V Horních Albeřicích naleznete také starou pec na výrobu páleného vápna, která stojí u silnice (směr Lysečinská bouda).

Po prohlídce Albeřických lomů pokračujte Albeřickým údolím – nádhernou klidnou krajinou plnou chalup – k Albeřickému vrchu. Zde na vrcholcích se cesta dotýká hranic se sousedním Polskem. Pokračujte dál po červené a za půl hodiny dorazíte k Lýsečinské boudě, s možností občerstvení. Cestou okolo Albeřického vrchu jsou k vidění krásy podkrkonoší i Albeřické údolí z vrchu. Dále za Lýsečinskou boudou (necelou půl hodinku) je sedlo Cestník, které by jste si neměli nechat ujít. Trasa má cca 12 km.

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
26.08.2019 12:05
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...