Polské lázeňské město a lyžařské středisko Karpacz

« Zpět na seznam

Karpacz je typickou horskou obcí. Leží v Krkonoších v údolí řeky Łomnice a jejích přítoků na úpatí Sněžky. Tento terén zahrnuje nejatraktivnější východní část horského pásma. Město Karpacz se nachází v nepříliš širokém a strmém údolí Łomnice ve výšce od 480 m do 885 m n.m. Osu aglomerace tvoří 7 km dlouhá, serpentinovitá ulice končící v Bierutowickém sedle ve výšce 820 m n.m.

Hledáte-li různé možnosti, jak aktivně strávit volný čas, pak je nabídka strávit ho v Karpaczi přímo stvořená pro Vás. Procházka po městě Vám poskytne řadu nezapomenutelných dojmů. Během procházky si můžete prohlédnout kostelík Wang – perlu dřevěné skandinávské architektury ze 12. století. Vaší pozornosti rovněž doporučujeme Městské muzeum hraček. Jeho sbírky obsahují více než 2 tisíce exponátů, které muzeu z valné většiny věnoval Henryk Tomaszewski – zakladatel slavné vratislavské Pantomimy.

Horská obec Karpacz, Polsko

S historií rozvoje sportu a turistiky v Krkonoších se seznámíte během návštěvy Muzea sportu a turistiky. Za horkých letních dnů se můžete zchladit u Divokého vodopádu ležícího vedle dolní stanice lanovky na Kopu. Skvělým místem pro odpočinek je rovněž nevelká vodní nádrž na řece Łomnici tvořená přehradou.

Patříte-li mezi hledače adrenalinu, pak si své užijete během sjezdu na nejdelší letní sáňkové dráze v Polsku nebo také na alpské bobové dráze „Alpine – Coaster”. Čas můžete také příjemně strávit ve westernovém městečku „Pod Kozí skálou”, které se nachází mezi Karpaczem a Ściegnym. Atmosféra Divokého Západu, která zde panuje, Vás bezpochyby okouzlí a při troše štěstí uvidíte opravdového šerifa, stanete se svědky představení „Přepadení banky” nebo „Indiánského útoku”. Při zdolávání 25 m Kruczych Skał poznáte půvaby skalního lezení.

Prohlídka Karpacze a okolí na kole patří k moderní formě rekreace. Jízdní kola si lze také vypůjčit a rozmanité a aktraktivní cyklistické trasy již na Vás čekají. Stejně aktivně a zajímavě můžete strávit čas na zdejších tenisových kurtech.

Horská obec Karpacz, Polsko

počasí

Dnes 18:33 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
16.04.2024 18:33
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...