Lyžařské areály – Pec pod Sněžkou a okolí

Lyžování v Krkonoších

Lyžování je bezesporu nejoblíbenějším zimním sportem. Pro lyžování na horách v Čechách nenajdete lepší lokalitu než v Krkonoších. Krkonoše jsou právem považovány za lyžařský ráj, a to jak pro sjezdové lyžování tak i běžky. Ve většině lyžařských areálů jsou samozřejmostí upravené sjezdovky a běžecké tratě, školy lyžování, půjčovny lyží, skibusy a v řadě míst i stále oblíbenější noční lyžování.

Lyžařské areály – Velká a Malá Úpa, Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Skiport – Velká Úpa

Lyžařský areál Skiport – Velká Úpa se právem řadí mezi moderní střediska zimních sportů u nás. Nachází se v samém srdci Krkonoš, na hlavní komunikaci mezi Trutnovem a Pecí pod Sněžkou. Příznivá poloha, zdravé klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí v areálu dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty.

Ski areál – Malá Úpa

Lyžařský areál SKiMU se nachází v Malé Úpě, ve východní části Krkonoš na hranici s Polskou republikou.
Sjezdové tratě jsou vedeny na jihozápadním svahu Pomezního hřebenu, z něhož se nabízí jedinečné pohledy na nejvyšší horu České republiky – Sněžku.

Skipec – Pec pod Sněžkou

Lyžařský areál Skipec – Pec pod Sněžkou,
který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 9 vleků s přepravní kapacitou 9 520 osob/hodinu a upravuje cca 9 km sjezdových tratí různých obtížností, je největším v celé lokalitě.
Pro vyznavače snowboardingu je po celou sezónu v provozu velký funpark.

Černá hora – Janské Lázně

Lyžařský areál Černá hora – Janské Lázně se zařadil společně se Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi 5-ti hvězdičková střediska.
Terény pro sjezdové lyžování se nachází na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory.

počasí

Dnes 19:25 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
16.04.2024 19:25
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...