Pec pod Sněžkou – chata Výrovka – Pec pod Sněžkou (okružná cesta)

« Zpět na seznam

Z Pece pod Sněžkou se vydáte po modré a následně po žluté turistické značce k lanovce na Hnědý vrch. Lanovkou vyjedete na Hnědý vrch, kde je teď postavena nová rozhledna. Z Hnědého vrchu se vydáte do kopce po červené značce kolem chaty Lyžařská bouda, kde se můžete občerstvit. Vystoupáte na vrchol, z něj pak sejdete po rovince, resp. mírně z kopce. Po cestě je místo s krásným výhledem na okolní hory, hlavně na Sněžku. Dojdete až k Chalupě na Rozcestí. Zde se můžete občerstvit a jít dál na chatu Výrovka.

Chata Výrovka, KrkonošeOd tohoto místa budete pořád jen klesat. Půjdete po zelené turistické značce na rozcestí U Richterových bud. Odtud se vydáte prudce dolů po červené značce až k Jelenímu potoku, který teče podél trasy, kterou půjdete. Uvidíte krásné kaskády a někdy i malé vodopády. Potom se od Jeleního potoka odtrhnete a zakrátko jste v Peci pod Sněžkou.

počasí

Dnes 19:38 hod.

Jasno

7.8 °C

Jasno

více informací o počasí

webkamera
webkamera Velká Úpa
Velká Úpa (chata Portášky)
16.04.2024 19:38
Novinky
10. 1. 2014

SkiTour - nová lyžařská trasa

Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

9. 1. 2014

Nové rolby a zasněžování ve skiareálu Pec pod Sněžkou

Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.

více aktualit »

Tip na ubytování

Pension Modřín Wellness

Pension Modřín WellnessZobrazit detail

Pension Modřín se nachází v centru lyžařského areálu SKIPORT Velká Úpa – Pec pod Sněžkou, na svahu Portášky, 200 m od hlídaného...

Horská chata Portášky

Horská chata PortáškyZobrazit detail

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení...